PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516171819 2021
22232425262728
293031

Model lll edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego już znany!

Piątek, 6 lutego, 2015

Model Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016 już znany! Prezentujemy zasady, które będą obowiązywały w tym roku. Do 26 lutego czekamy na ostateczne uwagi.

 

Prezentowany model jest efektem działań ewaluacyjnych prowadzonych w ramach projektu "Obywatelska Dąbrowa" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przypomnijmy, że mieszkańcy poprzez ankietę elektroniczną mogli zgłaszać uwagi do podziału dzielnic, a 9 grudnia odbył się otwarty warsztat ewaluacyjny z mieszkańcami prowadzony przez Ewę Stokłuskę z Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym działania ewaluacyjne. 

 

W zaproponowanym projekcie uległa zmianie liczba dzielnic z 30 do 35 oraz dokonano pewnych zmian granic i nazw dzielnic. Powstały nowe dzielnice takie jak: Staszic, Podlesie, Osiedle Młodych Hutników, Rudy, Łazy Błędowskie, Marianki oraz Ratanice. W procedurze utrzymane zostało wyłączenie obszarów ogólnomiejskich takich jak: Plac Wolności,Park Hallera, Park Zielona, Pogorie I, II, III, IV, Park Śródmiejski (tzw. małpi gaj), Wzgórze Gołonoskie, Park Podlesie oraz Planty im. Piotrowskiego. Mają one być objęte innymi procesami konsultacji. Tegoroczna edycja niesie ze sobą także pewne obostrzenia formalne polegające na obowiązkowym dostarczeniu mapki wskazującej miejsce realizacji projektu oraz zgód dysponentów terenu, o ile projekt jest zlokalizowany na terenie innym niż gminny. W przypadku gdy załączniki te nie zostaną dostarczone we wskazanym terminie, projekt nie przejdzie weryfikacji formalnej. Warto także podkreślić, że zmienił się formularz składania projektów. Podtrzymany został natomiast 6 dniowy termin głosowania. 

 

Do 26 lutego czekamy na ostateczne uwagi, które można zgłaszać:

- elektronicznie na adres twojadabrowa@dabrowa-gornicza.pl bądź 

- korespondencyjnie na adres Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza

- osobiście w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejski w Dąbrowie Górniczej

 

 

Pobierz:

 

Działania ewaluacyjne prowadzone były w ramach projektu „Obywatelska Dąbrowa” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serwis należy do Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza. Wszelkie prawa zastrzeżone.

^

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice